Εκτύπωση

Εγγλέζικο σκορ και νικη της Απολλωνίας

Απολλωνία – Ίκαρος 4-3 (Α)

Φοβερό ματς ανάμεσα στις δυο ομάδες, με την Απολλωνία να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση και να πετυχαίνει σπουδαία νίκη επί του δεύτερου στη βαθμολογία Ίκαρου με 4-3. Αυτή ήταν και η τέταρτη σερί νίκη για την Απολλωνία, που επιβεβαιώνει κατ’ αυτόν τον τρόπο ότι βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο. Και οι δυο ομάδες διανύουν πολύ καλή περίοδο, έχοντας βρει τα πατήματά τους, και αυτό είχε ως αποτέλεσμα η αναμέτρηση να πάρει έντονο χρώμα και χαρακτηριστικά ντέρμπι. Πάρα πολλές φάσεις μπροστά και από τις δυο εστίες, με τον αγώνα να είναι αμφίρροπος στη μεγαλύτερή του διάρκεια και τους δυο αντιπάλους να παρουσιάζουν παρόμοια εικόνα στο γήπεδο , ενώ τα ηνία άλλαζαν συνεχώς χέρια. Η Απολλωνία ωστόσο είχε καλύτερες αντιδράσεις σε κάποια κομβικά σημεία του ματς, και πήρε τη νίκη τελικά όντας καλύτερη στις λεπτομέρειες.

Απολλωνία: Dari, Lako, Muhametaj, Islamaj, Muca, Μπατσης, Beqiraj, Muhamed, Albishehu, Ροντο,Topalli

Ίκαρος: Χαραλαμπίδης Α., Μαρδάκης Γ., Πάτρας, Παπακωνσταντίνου Χ., Τσαρουχας, Doce, Γιάννος, Ξεφτερης, Στρογκας, Πρέκας, Μαρδάκης Ν., Παπακωνσταντίνου Δ., Παπαδήμος, Χαραλαμπίδης Π.