Εκτύπωση

ΟΠΑΠ-ΝΕΜΕΣΙΣ 5-1

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε την ποδοσφαιρική χρονιά η ομάδα του ΟΠΑΠ. Νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο και 5 γκολ. Στο 1 ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τις δύο ομάδες να προσέχουν περισσότερο την άμυνά τους. Η ομάδα των Δικηγόρων κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ έπειτα από εκτέλεση φάουλ με τον επιθετικό να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα και να σκοράρει το πρώτο γκολ του παιχνιδιού που ήταν και το μοναδικό για το 1 ο ημίχρονο. Στο 2 ο μέρος ο ΟΠΑΠ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε πολύ γρήγορα (στο 50 ’ )να ισοφαρίσει με το Ράτη. Από το σημείο αυτό και έπειτα ο ΟΠΑΠ με την είσοδο του Ζάχου που σημείωσε δυο γκολ και έκανε γρήγορα το 3-1, κυριάρχησε στο γήπεδο και με 2 ακόμα γκολ από Παναγιωτόπουλο και Ράτη έκανε το 5-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Από την ομάδα του ΟΠΑΠ όλοι είχαν εξαιρετική απόδοση κυρίως στο 2 ο ημίχρονο. MVP του αγώνα ο Ζάχος που με την είσοδό του στο παιχνίδι αναστάτωσε την αντίπαλη άμυνα είχε 2 γκολ και την ασιστ για 1 ακόμα.