Εκτύπωση

ΟΠΑΠ-ΣΙΤΥ 2-2

Από ένα ημίχρονο είχαν  ΟΠΑΠ και CITY στο ντέρμπι του γηπέδου της Χαμοστερνας. Η CITY ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι επέβαλε τον ρυθμό της και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι άλλαξε μορφή ο ΟΠΑΠ μπήκε καλύτερα άρχισε να πιέζει και να δημιουργεί παιχνίδι και ευκαιρίες μείωσε αρχικά με τον ΚΑΜΠΟΣΙΩΡΑ που πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση του(πολύ καλού) τερματοφυλακα της CITY και λίγα λεπτά πριν την λήξη κέρδισε πέναλτι και με εκτελεστή τον ΠΑΠΙΚΙΑΝ ισοφάρισε το σκόρ σε 2-2. Θα μπορούσε να γίνει ολική η ανατροπή στο τελευταίο λεπτό με πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Mvp για την ομάδα του ΟΠΑΠ ο Παναγιωτόπουλος.