Το απόλυτο 2Χ2 η Ρομα!

Σ ένα ματς πλούσιο σε φάσεις και γκολ η Ρομα κατάφερε να πάρει το τρίποντο με 4-3 κόντρα στο Ν.Απολλων Γαλατσιου,αν και κινδύνεψε να 'αυτοκτονήσει' καθώς μέχρι το 55' προηγούνταν με 4-0!Οι Ρωμαίοι που μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να προηγούνται με 2-0  χάνοντας και οι δυο ομάδες πολλές ευκαιρίες για γκολ.Σε ενα ανοιχτό ματς η Ρομα μπήκε δυνατά και στο β μερος και έδειξε με 2 γρήγορα γκολ να καθαρίζει το τριποντο.Καπου εκεί οι παίκτες της Ρομα χαλάρωσαν πιστεύοντας οτι το παιχνίδι εχει τελειώσει,ομως η ομάδα του Ξενακη απάντησε με δυο γκολ απο τον Κορφιατη και έβαλε τους Ρωμαιους σε θέση άμυνας. Δεκα λεπτά πριν το τέλος ο Απόλλωνας σημείωσε και 3ο γκολ από εκτέλεση κόρνερ.Στα τελευταία λεπτα το Γαλατσι προσπάθησε να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή με στημένες φάσεις ,αλλα τελικά η Ρομα κατάφερε να πάρει το 3 πόντο.