ORIUNDO-CHEERING 5-1

Δύο ομάδες αποτελούμενες από παίκτες διαφορετικών εθνικοτήτων βρέθηκαν αντιμέτωπες στο γήπεδο του Ρέντη Σταρ σε έναν γρήγορο και διασκεδαστικό αγώνα.Σ ένα ισορροπημένο ματς  στο πρώτο ημίχρονο, η Oriundo FC πήρε το προβάδισμα χάρη σε ένα πέναλτι που σημείωσε ο Samuele Greco αλλά πολύ σύντομα η CHEERing UTD ισοφάρισε, και πάλι από τα έντεκα μετράμε τον Rahim Yakubi . Ωστόσο, οι πρασινοροζ είναι μια πολύ θαρραλέα ομάδα και κατάφεραν να σκοράρουν ξανά χάρη στο υπέροχο γκολ του Ahmed Hassan, 2-1.Στο ημίχρονο, ο Ιταλός παίκτης-προπονητής της Oriundo, Ajar έκανε τρεις αλλαγές και στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άλλαξε.Η ομάδα του σκόραρε άλλες τρεις φορές (Γκρέκο και δοκάρι από τον Χασάν) και σταμάτησε κάθε επίθεση των καλών επιθετικών με τη φανέλα των γαλαζοπράσινων.Στο τέλος του αγώνα, ο Τούρκος βοηθός μάνατζερ Χαλντούν Μισιρλί είπε: «Συνεχίζουμε την βελτίωση  μας και σκεφτόμαστε αγώνα με αγώνα, διασκεδάζουμε και ελπίζουμε να συνεχίσουμε να το κάνουμε όλη τη σεζόν, σεβόμενοι τους αντιπάλους, τους διαιτητές, την οργάνωση και το ποδόσφαιρο. ".

Two teams made up of players of different nationalities faced each other on the Renti Star field giving life to a fast and fun match.Balance reigned in the first half, Oriundo FC took the lead thanks to a penalty scored by Samuele Greco but very soon CHEERing UTD equalized, again from eleven meters: it was Rahim Yakubi who coolly converted. However, the green-pinks are a very courageous team and managed to score again thanks to a great play by Ahmed Hassan, 2-1.At half-time, Oriundo's Italian player-coach Ajar decided on three substitutions and in the second half the game changed.  His team scored three more times (Greco and a brace from Hassan) and repelled every attack by the good strikers in the white-blue shirt.  At the end of the match, the Turkish assistant manager Haldun Misirli said: "We continue with our growth and think match by match, we are having fun and we hope to continue doing so throughout the season, respecting opponents, referees, organization and football".