Με δυο σερί νίκες το Γαλάτσι σκαρφάλωσε στη βαθμολογία

Σε ανοδική αγωνιστική κατάσταση ο Νέος Απόλλων Γαλατσίου που πήρε δίκαια τα παιχνίδια με Capital και Ερυθρό Αστέρα!

Capital-N.Απολλων Γαλατσίου 1-2

Ενα παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά του αγώνα και δυνατές μονομαχίες με το Γαλατσι να παίρνει μπρος στα μισά του ημιχρόνου, και να κυριαρχεί στο χώρο του κέντρου .Αποτέλεσμα αυτού ένα κερδισμένο πέναλτι πριν το τέλος του ημιχρόνου που έκανε γκολ ο Πελεκουδας. Στο δεύτερο μέρος το Γαλάτσι μπήκε ξανά δυναμικά και διπλασίασε τα τέρματα του με τον Βορικη.Το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις για τον Απολλων,αντ αυτου όμως η Καπιταλ κατάφερε να μειώσει στο 70ο λεπτό να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να πιέσει στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση.Το τελικό 2-1 ηταν το πρωτο 3ποντο του Ν.Απολλων Γαλατσιου για τη σεζον

Ερυθρός Αστέρας- Ν.Απολλων Γαλατσίου

Κυρίαρχος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα το Γαλάτσι ,επικράτησε δίκαια με 4-2 του Ερυθρού. Στο 20ο λεπτό του αγώνα με πανέμορφο σουτ ο Ξενακης άνοιξε το σκορ για το Γαλατσι,το 2-0 ο Κορφιατης στο 30ο λεπτό ,το ημίχρονο τελείωσε με 2-0 .Το Γαλάτσι μπήκε στο 2ο ημίχρονο το ίδιο δυναμικά και στο 60ο λεπτο ο Μοναστηριωτης φαίνεται ότι κλείδωσε τη νίκη, όμως ο Ερυθρός κατάφερε να μειώσει με 2 γρήγορα γκολ των Σοροβιγκα και Πασσα και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Η ομάδα του Ερυθρού προσπάθησε για την ισοφάριση ,όμως οι ελπίδες εξανεμίστηκαν με μια γρήγορη απάντηση στα γκολ του Ερυθρού από τον Κορφιατη που έγραψε το τελικό 4-2 στο 75ο λεπτό .