Η Ρόμα η μόνη ομάδα με το απόλυτο νικών στο Πρωτάθλημα

Ιμβρος-Ρομα 0-2

Η Ρομα ξεπέρασε και το εμπόδιο της Ίμβρου και είναι μονή στην κορυφή της Premier 2!

Η Ρόμα στάθηκε στο ύψος των υψηλών απαιτήσεων, όντας η μόνη ομάδα του ομίλου Premier League 2, η οποία διατηρεί το αήττητο μετά από 5 αγώνες. Η ομάδα των Ρωμαίων παρατάχθηκε στο Α ημίχρονο με μικρές αλλαγές στη μεσοεπιθετική γραμμή, απόφαση του προπονητή, Νίκου Νιολάκη, ο οποίος φέτος διαχειρίζεται ένα πλήρως ανταγωνιστικό ρόστερ προκαλώντας ένα γλυκό πονοκέφαλο. Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε ένα κλειστό παιχνίδι δύναμης και αναγνώρισης του αντίπαλου έχοντας εκατέρωθεν λίγες ευκαιρίες στην εστία. Στο Β ημίχρονο η Ρόμα ανακάτεψε τη τράπουλα στο χώρο του κέντρου με δύο αλλαγές (Αμπατζής-Τοπαλίδης και Τοροσιάδης-Χαριτωνίδης) και στο 50’ λεπτό προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Ράντσι (ασίστ Κάρκος). Τη νίκη κλείδωσε στο 72’ ο Κρασσάς με ιδανικό τελείωμα (ασίστ Χαριτωνίδης) ύστερα από όμορφη κυκλοφορία της μπάλας στο χώρο του κέντρου.